Hogyan zajlik a tervezési folyamat?
A fázisjavító berendezés tervezésekor több szempontot is figyelembe kell venni, nem elegendő csupán a kompenzálandó meddő teljesítmény meghatározása. Tisztában kell lennünk a hálózati viszonyokkal, a hálózatminőséggel, a feszültség és a felharmonikus értékekkel, amelyek alapján eldönthetjük, hogy normál, vagy torlófojtós berendezést alkalmazzunk. A meddő teljesítmény időbeli változásának gyorsasága meghatározza a fázisjavító kondenzátorok hálózatra kapcsolásának módját, amely történhet mágneskapcsolóval, vagy tirisztorral. Az előzőek közül bármelyik variáció szükségessé válhat, sőt ezen túlmenően aktív harmonikus kompenzálás, vagy szűrőkör alkalmazása is indokolt lehet.
A fázisjavító berendezések tervezése és üzemeltetése nagy körültekintést igényel, melynek módjai az alábbiak:
1./Helyszíni felmérés
A fázisjavító berendezések telepítése előtt javasoljuk a villamos hálózat felmérését. A villamos hálózat vizsgálatát korszerű, az MSZ EN 50160 szabvány előírásainak megfelelő hálózat analizátorokkal végezzük el. A kapott mérési adatokból az új fázisjavító berendezés telepítéséhez szükséges adatok mellett szinte minden villamos paraméter megtudható.
2.1/Új fázisjavító berendezés telepítése
A „legegyszerűbb” megoldási lehetőségeket a fázisjavító berendezés, vagy egyedi kondenzátor alkalmazása biztosítja. Cégünk saját fejlesztésű, automatikus fázisjavító berendezés családja, a HEKA típusjelű automatikus fázisjavító berendezések optimális megoldást biztosítanak bármilyen nagyságú fogyasztó számára. Minden fázisjavító típusra kiterjedő egyéves, teljes körű garancia. A gyártás során Megrendelőink igényeit maximálisan ki tudjuk szolgálni pl.: új elosztók mellé az azzal megegyező szekrénytípus alkalmazása, vagy szinte tetszőleges méret- és fokozatszám kiválasztás.
2.2/Meglévő berendezések korszerűsítése, bővítése
Már meglévő fázisjavító berendezések korszerűsítését, vagy bővítését is tudjuk szolgáltatni. Hiszen a nem megfelelően működő, vagy a környezetvédelmi előírásoknak nem eleget tevő berendezés szakértő megoldást igényel. EPCOS, Janitza és ICAR aktív felharmonikus szűrőink a hálózat felharmonikus tartalmának megszüntetése mellett a hirtelen fellépő meddőcsúcsok kezelésére is alkalmasak és tetszőlegesen telepíthetők normál és torlófojtós fázisjavítás mellé is.
3./Karbantartás
Cégünk országos lefedettséggel végez 0,4 kV-os és KÖF elosztó berendezések, transzformátorok, fázisjavító berendezések rendszeres karbantartását, és mindezek 0-24 órás szerviz tevékenység keretében történő hibaelhárítását.
- Flexibilitás: megrendelői igények teljes körű figyelembe vétele
- Minőségi alkatrészek: Icar, TDK-EPCOS, Janitza Electronics, Eaton-moeller, Mersen, Weidmüller, Benedikt Jäger.
- Legmodernebb tirisztoros fázisjavító berendezések: gyors terhelés változási viszonyok között is, 10ms válaszidő
- Egyediség: mérnökeink által egyedileg tervezett passzív felharmonikus szűrőberendezések, saját fejlesztésű HEKA berendezés család
- Felelősségvállalás: 1 év teljes körű garancia, mely karbantartási szerződés megkötése esetén 3 évre egészül ki.